KurumsalEMKO FENNİ MALZEME SAN.VE TİC.AŞ.
EMKO A.Ş. Isıtma sektörüne 1993 Yılında yapılan fabrika yatırımıyla giriş yapmıştır. Üretimine 1.500 metrekarelik bir alanda 40 kişilik bir ekiple başlayan firmamız şu an 70 bin metrekarelik bir alanda 200 den fazla çalışanı ve geniş makine parkı ile, Panel Radyatör, Havlupan Radyatörleri, Katı Yakıt Kazanları, T-fittings, Radyatör Vanası, Trifonlu Doğalgaz Kelepçesi, Radyatör yan kapak ve üst kapak askı konsol, Türkiye de ilk olan purjör anahtarı, radyatör bağlantı dübelleri, ses yalıtım plastikleri imalatı, kromlu ürünler imalatı yapmaktadır.
 
2004 yılında yapılan yeni yatırım ile Katı Yakıtlı Kazan üretimine başlayan firmamız 15 bin kcal/h den 1 milyon kcal/h'ye kadar yani 1 daireden 100 daireye kadar ısıtacak kapasitede  EKOBOR ve Alev duman borulu, 3 geçişli EMK tipi olmak üzere 2 ayrı modelde kazan üretebilmektedir.
 
Sürekli gelişen büyüyen ve yüksek kalitede üretim gerçekleştiren firmamız bu aşamada da markalaşma sürecine girmiş; bunu da ISO 9001,TSE,CE Kalite belgelerini alarak, sektörle ilgili bütün fuarlara katılarak, ulusal basında ve televizyonlarda verdiği reklamlarla gerçekleştirmektedir.
 
Ülkemizde ithalat ve ihracat yapan firmalar arasında yerimizi alarak Ürünlerimizi yurtiçi ve yurtdışından gelen talepler doğrultusunda pazarlamaktayız. EMKO A.Ş. olarak ; İngiltere, Almanya, Belçika, Rusya, Almanya, Hollanda, Yunanistan başta olmak üzere Doğu Avrupa ve  Türk cumhuriyetlerinden 35 ülkeye ihracat gerçekleştirmekte, Yurt içi satışlarını bölgesel yetkili Bayiler vasıtasıyla yapmaktayız. EMKO A.Ş. olarak iç pazar payını sürekli arttırma ve ihracatta da daha geniş alana yayılma hedefiyle yatırımlarımızı artırmakta 2005 yılı içerinde faaliyete geçirdiğimiz yeni teknoloji ürünü olan üretim bandı ile kapasitemizi 1 milyon mtül/yıl çıkarmış bulunuyoruz.
 
Yurt içinde kurmuş olduğumuz satış sonrası servis ağı hizmetlerini tamamlamış olup müşteri hizmetlerine yoğun bir şekilde devam etmekteyiz. Sürekli gelişmeyi, Teknolojik yeniliklerden faydalanmayı, üretiminde en üst kalitede ürün kullanmayı ve yeni yatırımlarda bulunmayı bir politika haline getiren firmamız ürün yelpazesini ve ülke çapında Bayii ve servis ağını genişleterek müşterisine Emko kalitesi altında tüm ürün ve hizmeti bir elden sunmaktadır.
emko-logo